МАНІПУЛЯЦІЯ СПРАВЕДЛИВІСТЮ

МАНІПУЛЯЦІЯ СПРАВЕДЛИВІСТЮ.
Деякі паливні компанії нав’язують депутатам ВР підтримати підняття акцизного податку на скраплений газ пропан-бутан (LPG) в 2,5 разів, виправдовуючи це несправедливим співвідношенням акцизного податку на бензин та автогаз. Збільшення акцизу допоможе "витягнути  з кишень" автомобілістів більше 11 млрд. грн. за рік.
 
Насправді, планується збільшити  надприбутки з продажу бензину. Маржа з продажу бензину 6,3 грн з одного літру, маржа з продажу автогазу пропан-бутан - 1,3 грн.  Зараз йде маніпуляція, що ставку акцизу на скраплений газ треба приблизити до Европейської. Але в Європі акцизний податок на скраплений газ LPG нараховується на 1 тону, а не на 1000 літрів.
 
Тобто в Європі рекомендована ставка акцизного податку на LPG - 65 Евро за 1000 л. (125 Евро за 1 т.) А рекомендована ставка акцизного податку для бензину 361 Евро за 1000 л. В деяких Європейських країнах акцизний податок на бензин більший від автогазу в 5,5 разів. Це зроблено для підтримки автогазу як екологічного виду палива.
 
В Україні з 2020 року пропонують зробити ставку акцизу на автогаз в процентному відношенні 68% від ставки акцизу на бензин.  Ставка акцизного податку на скраплений газ буде 260 Евро за 1 т (136 Евро за 1000 л)., а на бензин 200 Евро за 1000 л.
 
Маніпуляцію з підняттям акцизного податку відчують більше 2 млн. автовласників України, які використовують газ пропан-бутан для своїх авто.
 
Суттєво відчують подорожчення газу й ті, хто використовує авто в комерційних цілях, наприклад, автомобілі таксі, автомобілі по доставці хлібу та молока. Тому подорожчення газу на 3 грн. за літр за рахунок збільшення акцизного податку не тільки збільшить вартість проїзду в таксі, а в першу чергу «сильно вдарить» по найбільш соціально незахищеним верствам населення, через подорожчання хлібу та молока.
 
Нет описания фото.
 
 
 


ОСТАВИТЬ
ОТЗЫВ
Форма обратной связи