Машина з ГБО? Тоді вам на техогляд!

  • Власникам автомобілів, оснащених газобалонним обладнанням (ГБО), варто знати: МВС пропонує запровадити для таких транспортних засобів регулярне проведення обов’язкового технічного контролю (ОТК), простішими словами – техогляду. Варто зазначити, що це не просто ідея, озвучена кимось із чиновників на словах, а проєкт закону, розміщений на офіційному сайті відомства.
  • Що у документі? Допуск до експлуатації автомобіля, переобладнаного для роботи на газовому паливі, дозволятиметься лише після проходження таким ТЗ техогляду. Зараз для цього достатньо наявності сертифікату відповідності на обладнання.
  • Обов’язковому техогляду підлягатимуть всі транспортні засоби з ГБО, з періодичністю кожні 2 роки. Також ОТК слід буде провести одразу після переобладнання ТЗ, і з цього моменту відраховувати 2 роки для проведення наступного чергового ОТК. Однак строк чергового ОТК може виявитись і ранішим: якщо котрийсь із компонентів ГБО має граничний термін експлуатації або чергової повірки, який спливає раніше двох років, то у протоколі ОТК буде зазначена ця, більш рання дата.
  • Чи варто похапцем виставляти на продаж свій автомобіль, обладнаний ГБО, аби часом не довелось їхати на техогляд? Напевно, поспішати не варто, - тим більше, що невдовзі обов’язковий техогляд обіцяють запровадити для всіх транспортних засобів, які зараз звільнені від цієї процедури. Крім того, зайва регулярна перевірка газової апаратури може виявити якісь приховані технічні недоліки, які в подальшому можуть призвести до значно більших негараздів, ніж потрачена година-друга для власне техконтролю та кількасот гривень для його оплати.
  • До речі, якщо у вас є власне бачення доцільності запровадження обов’язкового регулярного ОТК для автомобілів із ГБО, або маєте якісь практичні поради авторам цієї ініціативи – ви можете надіслати їх до 16 лютого 2020 року на адресу Міністерства внутрішніх справ, оскільки даний проєкт оприлюднено саме для громадського обговорення.
  • Після закінчення строку, відведеного на прийом пропозицій від зацікавлених сторін, документ буде передано на реєстрацію у Верховну Раду, а далі його долю вирішуватимуть народні депутати.

Источник: https://auto.ria.com/uk/news/autolaw/248735/mashina-s-gbo-togda-vam-na-tekhosmotr.html © AUTO.RIA.com™

ОСТАВИТЬ
ОТЗЫВ
Форма обратной связи