Європейське законодавство по відношенню до нафтопродуктів

Основою належного функціонування внутрішнього ринку енергетичних продуктів в країнах ЄС є Директива Ради 2003/96/ЄС від 27 жовтня 2003 року «Про реструктуризацію системи Співтовариства щодо оподаткування енергопродуктів та електроенергії», яку Україна мала імплементувати в 2020 році.
 
Метою Директиви ЄС є забезпечення податкової нейтральності та недопущення спотворення конкуренції, збільшення захисту навколишнього природного середовища та зменшення відмінностей між країнами – членами на рівні їх національного законодавства.
Директивою ЄС, зокрема, встановлений мінімальний рівень оподаткування бензинів, дизельного пального та LPG, який забезпечується через запровадження непрямих податків (крім ПДВ) на одиницю пального. Зазвичай – це акцизний податок.
 
Встановлення мінімальної ставки акцизного податку на LPG, що в 5,28 разів менша за ставку акцизного податку на бензини, є результатом визначення LPG як альтернативного виду пального в країнах ЄС, до якого застосовується особливий режим сприяння розвитку інфраструктури та оподаткування.
 
Кожна країна – член ЄС зобов’язана встановлювати ставки акцизного податку не нижче такого мінімального рівня з можливістю їх зменшення в особливих випадках.
 
Співвідношення мінімальної ставки акцизного податку на LPG до мінімальної ставки акцизного податку на бензини відповідно до Директиви ЄС становить 18,9%.
 
Положення Директиви ЄС мають бути впроваджені поступово, виходячи із майбутніх потреб України у сфері захисту навколишнього середовища та енергоефективності (додаток XXVIII до глави 4 "Оподаткування" розділу V "Економічне і галузеве співтовариство" Угоди про асоціацію).
 
Метою належного функціонування українського ринку енергетичних продуктів має стати уникнення ситуативних змін до ставок акцизного податку, стабільність та передбачуваність для інвестиційної діяльності, створення нових робочих місць
 
Імплементація таких вимог потребує прийняття змін до Податкового кодексу України, далі – проект «Україна (68€)».
Основні положення проекту:
- встановлення фіксованого співвідношення базових ставок акцизного податку на LPG та бензини на рівні 25% (діюче 24,4%, за Директивою ЄС 18,9%)
- запровадження норми щодо одночасної зміни базових ставок акцизного податку на LPG та бензини відповідно до встановленого фіксованого співвідношення у разі перегляду ставок на LPG або на бензини
- збереження у середньостроковому періоді (протягом 3 років) діючих базових ставок акцизного податку на LPG та бензини
- поступове щорічне (з 2024 по 2031 рік) збільшення базових ставок акцизного податку на LPG із 52 євро до 68 євро (із 76,5% до 100% від мінімального значення за Директивою ЄС) та бензини із 213,5 євро до 272 євро (із 59,5% до 75,8% від мінімального значення за Директивою ЄС) із збереженням встановленого фіксованого співвідношення базових ставок акцизного податку на LPG та бензини на рівні 25%
ОСТАВИТЬ
ОТЗЫВ
Форма обратной связи