Що таке податкова знижка на ГБО?

Що таке податкова знижка на ГБО?

 

ГБО це не лише про екологічність пересування, більш м’яку роботу двигуна та бонус у вигляді резервної паливної системи.

Це також і про можливість вигідно вкласти свої кошти в модернізацію автомобіля.

Мало кому відомо, але на встановленні ГБО можна отримати так звану «податкову знижку». 

Податкова знижка — це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку — резидента, у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів — фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Податковим Кодексом.

 

Податкова знижка може бути надана, якщо у фізичної особи протягом звітного року були витрати на:

- навчання; 

- отримання житла за державними програмами;

- переобладнанням транспортного засобу, що належить платнику податків, під роботу на біодизелі, біоетанолі, газі;

- відсотки за іпотечним кредитом.

 

Для власників автомобілів з встановленим ГБО, згідно з підпунктом 166.3.7 п. 166.3 ст. 166 Податкового Кодексу, питання про  «переобладнання транспортного засобу, що належить платнику податків, під роботу на біодизелі, біоетанолі, газі». При цьому ТЗ, що переобладнаний, повинен бути  перереєстрований у відповідних органах.

 

Для отримання знижки потрібно:

1)Бути офіційно працевлаштованим.

2) Мати на ГБО сертифікат від лабораторії та акт виконаних робіт.

3) Заповнити ( по 31 грудня включно) та подати за місцем реєстрації декларацію про майновий стан та доходи.

4) У декларації вписати суму отриманого за рік доходу у вигляді зарплатні, категорію понесених витрат, їх розмір, і розрахункову суму податку на доходи фізичних осіб до повернення.

Після отримання декларації визначиться сума, що підлягає поверненню, яка громадянам перераховується протягом 60 днів поштовим переказом або на банківський рахунок. 

Будьте уважні, право на отримання податкової знижки не переноситься на наступні роки. 

Важливо: загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку у звітному році, не може перевищувати суму річного загального оподаткованого доходу платника податку, нарахованого у вигляді заробітної плати.

Інформацію взято з ресурсу "Час газу".

ОСТАВИТЬ
ОТЗЫВ
Форма обратной связи